Pozdrav,
pred koju godinu sam u okviru svoje agencije isporučio novi web shop. Usluga je bila uredno plaćena i projekt je završio u dobrim odnosima. U okviru isporučenog web shopa smo u footeru stavili 'Web by [NAŠA AGENCIJA]' i stavili hyperlink na našu stranicu, što je uobičajena praksa u industriji.
Neko vrijeme nakon tog je druga agencija preuzela rad s tim brendom (mislim da je u pitanju održavanje i SEO) - meni je to sasvim OK! Ta agencija je napravila minimalne i neznatne promjene u dizajnu weba, ali su uredno promijenili footer tekst i link i stavili sebe kao autora stranice. Rekao bih da je preko 90% dizajna ostalo neizmijenjeno. Međutim, sada piše 'Web by [DRUGA AGENCIJA]'.
Što mislite o takvim situacijama? Kako treba postupiti?
Meni se to doima izrazito nekorektno, bezobrazno i nemoralno. Ta druga agencija točno zna da nije napravila tu stranicu, ali svejedno preuzima backlink i referencu. Nisam siguran što učiniti.